Logo Pracuj.pl

Analityk / Specjalista ds. analizy kosztów procesowych

Schenker Sp. z o.o.O firmie

  • Wrocław
    Wrocław, dolnośląskie
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular)
  • praca zdalna
  • rekrutacja zdalna

Twój zakres obowiązków

  • Pogłębiona analiza wyników finansowych i optymalizacja kosztowa procesów zgodnie ze strategią DB Schenker i założeniami budżetowymi poszczególnych jednostek operacyjnych
  • Wielowymiarowe analizy różnorodnych danych finansowych, wolumenowych, zaangażowanych zasobów, produktywności i efektywności działania
  • Optymalizacja procesów poprzez wskazywanie ryzyk oraz rekomendacje w zakresie poprawy efektywności działań dla jednostek biznesowych
  • Aktywne współuczestnictwo w przygotowywaniu budżetów i planów finansowych

Nasze wymagania

  • Wykształcenie wyższe ekonomiczne (preferowane)
  • Min. 3 lata doświadczenia zawodowego w zakresie controllingu lub/i analizy danych finansowych w branży Transport Spedycja Logistyka lub pokrewnej (np. Zarządzanie Łańcuchem Dostaw) w szczególności z obszaru transportu lądowego lub/i operacji w terminalach przeładunkowych
  • Wiedza z zakresu: analiz finansowych, przynajmniej podstaw finansów i księgowości
  • Bardzo dobre umiejętności posługiwania się pakietem Microsoft Office, w szczególności programem Excel i Power Point,
  • Mile widziana znajomość języka angielskiego,
  • Umiejętności analizy danych (np. wyciąganie wniosków z dużej ilości danych; dopasowanie rozwiązań do konkretnych procesów) i prezentowania wniosków z przeprowadzonej analizy.

Mile widziane

  • Doświadczenie w obsłudze klienta, znajomość branży logistycznej, zaawansowana znajomość MS Excel.

To oferujemy

  • Projekty z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu: Szlachetna Paczka, Świąteczny Czas Pomagania, Zielony Czas Pomagania
  • Wszechstronny rozwój poprzez udział w projektach, szkoleniach oraz wymianę wiedzy i doświadczeń
  • Dofinansowanie nauki – kursy doszkalające, językowe, studia
  • Rozwój zawodowy w strukturach globalnej korporacji (rekrutacje wewnętrzne w Polsce oraz za granicą)
  • Wpływ na rozwój lokalnych i globalnych procesów logistycznych – świadczymy usługi dla klientów w 130 krajach na świecie,
  • Praca w organizacji, która jako część globalnej sieci logistycznej ma pozycję lidera i jest zorientowana na ciągłe doskonalenie procesów
  • Premia, Bony świąteczne, wczasy pod gruszą
  • Możliwość korzystania z ZFŚS- możliwość uzyskania nieoprocentowanej pożyczki
  • Dofinansowanie do prywatnej opieki medycznej, karty multisport oraz ubezpieczenia grupowego
  • Możliwość dołączenia do pracowniczego programu emerytalnego PPE
  • Możliwość uzyskania dodatkowego wynagrodzenia w przypadku polecenia znajomych do pracy

Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych
  • prywatna opieka medyczna
  • dofinansowanie nauki języków
  • dofinansowanie szkoleń i kursów
  • ubezpieczenie na życie
  • możliwość pracy zdalnej
  • program emerytalny
  • dofinansowanie wypoczynku
  • dofinansowanie wakacji dzieci
  • program rekomendacji pracowników

W DB Schenker staniesz się częścią wielkiej, logistycznej sieci, która łączy globalne rynki. Wpraw w ruch swoją karierę i odkryj nieskończone możliwości kształtując przyszłość już dziś. Razem z ponad 68 000 pracownikami na całym świecie, cenimy różnorodność i czerpiemy z indywidualnych doświadczeń, pomysłów i umiejętności. Jako zintegrowany zespół możemy realnie wpływać na rzeczywistość.

Analityk / Specjalista ds. analizy kosztów procesowych, Wrocław